משוב אונליין – שימוש במשובים וסקרים באתר אינטרנט

משוב אונליין – שימוש במשובים וסקרים באתר אינטרנט

מעבר ליתרונות הברורים, משוב אונליין נותן כיוונים חשובים למען קידום הארגון או העסק באמצעות משובים וסקרים אינטרנטיים.

נדון בשלושה נושאים בנוגע למשובים סקרים וטפסים אינטרנטיים. הראשון הוא זמן השהות של גולשים באתר שלך. זה לא חדש שככל שגולש נמצא יותר זמן באתר שלך כך הוא יותר חשוף לתכנים והרעיונות שאתה מנסה להעביר, ומכאן שהוא יותר חשוף למותג שלך. סטטיסטיקות מדברות על שלוש חשיפות מינימום לפרסומת כדי שהמסר יתחיל לחלחל, והאמת היא שהיום כבר יש מספרים גבוהים עוד יותר, שכן אנחנו מופצצים בפרסומות מכל עבר והמוח למד להתמודד עם הרעש הזה על ידי סינון מאוד חזק של המידע שמציף אותו בזמן שהותו באינטרנט או סתם תוך כדי נסיעה ברכב. היתרון של שימוש במשוב אונליין הוא ברור במקרה זה, שכן המשוב הוא הזדמנות פז לגולש להיחשף לתכנים ולרעיונות שאתה מנסה להעביר דרך מנגנון אחר של המוח. במקום שהמסר שלך יתקל בהתנגדות אוטומטית ובמערכת סינון מתוחכמת של תת-המודע שלנו, הקורא בוחר באופן מודע וישיר להיענות למעין "אתגר" מוחי שדורש ומאפשר אינטראקציה עם האתר. העניין אולי נשמע מעט זר לאדם שאינו מגיע מהתחום, אבל מחקרים על מיומנויות למידה מראים כי שימוש בשאלון שכזה יוצר גירוי אחר לחלוטין במוחו של הקורא ובכך מעביר את הרעיון דרך מנגנון אחר בו הוא מציב את המסר המועבר באור הזרקורים ותוך לכידת תשומת הלב המלאה של הקורא.

משוב אונליין וקידום האתר

עובדה נוספת שרבים וטובים מבעלי האתרים אינם מודעים אליה היא האלמנט של "זמן השהייה" בכל מה שקשור לאספקט של קידום האתר במנועי החיפוש. מנועי חיפוש שונים, ובראשם גוגל, מתייחסים למספר רב מאוד של גורמים כאשר הם מדרגים את האתר שלכם. דירוג האתר יקבע האם אדם שמחפש מוצר או מילה מסוימת ימצא אתכם בראש רשימת האתרים שמוצגים לפניו, או בתחתית, או שאולי לא ימצא אתכם כלל. אחד מהגורמים המשפיעים ביותר הוא זמן השהות באתר. מנועי חיפוש אוספים אינפורמציה מתוך האתר שלכם ומדרגים אותו בהתאם לאלגוריתם מורכב ומשתנה. דירוג זה איננו קבוע, והתנועתיות, בעיקר בתחילת דרכו של אתר, היא רבה ולעיתים משונה. אחד מן הגורמים שמשפיעים בצורה חזקה על דירוגו של האתר במנוע החיפוש הוא זמן ההשארות באתר, כאשר זמן זה הוא מעין ערך המצביע על הרלוונטיות של האתר שלכם למילות המפתח שהובילו את הגולש אליכם.

כאשר מנועי החיפוש השונים מזהים כי אדם שהגיע אליכם מתוך חיפוש מילים "איקס" נשאר באתר זמן ממושך יחסית, הם מסיקים כי האתר שלכם הוא רלוונטי מאוד למילות החיפוש "איקס" ולכן יקודם האתר שלכם עוד ועוד בסולם הדירוג של מנועי החיפוש השונים ביחס ישיר למילה הזו. שימוש בכלי כמו משוב אונליין נותן מענה ישיר וממוקד לצורך זה, ונותן לכם יתרון אדיר מול המתחרים השונים בשוק, שכן זה בטבע האנושי להימשך לשאלונים אינטראקטיביים, והמוח שלנו נוטה לעצור רגע ולהשתהות מול השאלות השונות בצורה אוטומטית כמעט. זמן זה בו הגולש עצר והתמקד במשוב נותן יתרון אדיר בקידום האתר, יתרון שרבים אינם מודעים אליו כלל ועיקר. אתם, לעומת זאת, כבר מודעים לאלמנט הזה והיתרון כבר בכיס שלכם.